close
تبلیغات در اینترنت
خاطرات من و ایدز + علائم

فرامادرانه

انشارات خورشید خانمبرای آشنایی بیشتر روی کتاب ها کلیک کنید.

http://s5.picofile.com/file/8120817918/skar.jpg

http://s5.picofile.com/file/8120817876/sakoochooloo.jpg

http://s5.picofile.com/file/8120817976/sdsh.jpg

خاطرات من و ایدز + علائم

آیاشما ایدز دارید؟

درمان ایدز؟

آمار ایدز؟

همه چیز درباره ایدز؟


سلام - من هم شرایط سختی از هراس ابتلا  به ایدز رو تجربه کردم ٫ خیلی تو اینترنت گشتم و مطلب زیاد خوندم ٫ گفتم شاید این تجربه ها به درد کسی بخوره ٫ برای همین دوست دارم این ها رو به اشتراک بزارم


اول از همه اینکه اگر واقعا اضطراب زیادی ندارید واقعا این مطالب رو دنبال نکنید. با اینکه امیدوار کننده است اما ممکنه باعث وسواس فکری بشه٫ پس اگه براتون خیلی مهم نیست به نفعتونه که ادامه ندید ٫ اما اگه نه پس ادامه بدید٫ تمام مطالبی که در ادامه خواهد آمد توسط چندین سایت معتبر و پزشک تایید شده و کاملا درست است٫ شک نکنید.


آمار ایدز چقدر است؟

تا سال ۸۹ در ایران حدود ۲۱ هزار نفر مبتلا به ایدز شناخته می شوند٫ برخی این آمار را تا چهار برابر حدس می زنند و گمان می کنند حداکثر ۸۵ هزار نفر مبتلا وجود دارد که شاید از بیماری خود بی اطلاع باشند. از این تعداد(آمارحقیقیورسمی) ۹۳٪ مرد و تنها ۷٪ زن هستند. پس می توانید با خیالی راحتتر با خانم ها ارتباط داشته باشید. در ضمن از این ۷٪ خانم ۹۰٪ آنها از شوهران خود مبتلا شده اند. حدود چند درصد نیز کودکانی هستند که از والدین خود مبتلا شده اند پس مقدار زنان خیابانی تایید شده بسیار کم است. البته همانطور که ذکر شد این آمار بر طبق آمار رسمی منتشر شده است و از میزان دقیق زنان دیگر اطلاعی در دست نیست. از میان مردان نیز بیش از ۹۰٪ آنها از راه تزریق و سرنگ مبتلا شده اند. پس آمار در معتادانی تزریقی بسیار بالاست. بد نیست بدانید شانس ابتلا در این حالت (سرنگ ) بیش از نود درصد است.


احتمال ابتلا به ایدز بدون استفاده از کاندم چقدر است؟

بطور کلی این آمار بسیار متفاوت است ٫ اما این مقدار از یک ده هزارم تا یک درصد می باشد . اکثر سایت های معتبر این مقدار را یک به ۵۰۰ ذکر کرده اند . یعنی اگر شما با یک زن مبتلا به ایدز ۵۰۰ بار آمیزش داشته باشید یک بار شانس ابتلا خواهید داشت. این آمار در خانم ها بیشتر و مثلا حدود یک به ۳۰۰ می باشد. اگر آمیزش از پشت باشد یا اگر خانم مبتلا به بیماری های دیگر مقاربتی مانند سفلیس یا سوزاک باشد آمار باز بالاتر خواهد رفت اما حداکثر بر روی ۱ درصد متوقف خواهد ماند.

برای استفاده کننده گان از کاندم این احتمال به ۱ بر ۵۰۰۰ کاهش می یابد. البته برای زنان و شوهران مبتلا به ایدز شانس ابتلا ۱ به ۱۱ با کاندم و ۲ بر ۳ بدون کاندم است. یعنی ۱۰٪ و ۶۶٪ احتمال اینکه یک زن خیابانی مبتلا به ایدز باشد چقدر است؟

برای زن های خیابانی تایلند آمار ۵ درصد می باشد  که در جهان بد بینانه ترین حالت ممکن است . برای اینکه محاسبات آینده ما صحیح باشد ما از این آمار استفاده می کنیم . اما مطمئنا آمار در ایران بسیار پایین تر از این مقدار است.


احتمال اینکه از  یک نفر به تصادف ایدز گرفت چقدر است؟

با توجه به دو آمار احتمال اینکه شما به تصادف از یک خانم و بدون استفاده از کاندم ایدز بگیرد عبارت است از

5/100*1/500 = 1/10000

یعنی  دربدبینانه ترین حالت از هر ده هزار سکس  بدون استفاده ازکاندم یک نفرمبتلابه ایدزخواهد شد

 اما آمار فوق برای کشوری مانند ایران که از هر ۱۰۰۰ نفر یک نفر مبتلا می باشد بسیار کمتر مانند ۱ به ۵۰۰ هزار خواهد بود. (حالا فکر کنید مبتلا شده اید!!!)

البته این نکته رو هم عرض کنم که جامعه آماری رابطه جنسی ایران تمام ۷۰ میلیون نفر رو شامل نمی شه و به نظر من شاید ۷ میلیون باشه. با این حساب احتمال به ۱ به ۵۰ هزار کاهش پیدا می کنه 

خیلی خودتون رو درگیر این آمار ها نکنید . این ها فقط یک سری عدد هستند بابت اینکه خیال شما رو راحت تر کنه . پس لطفا ذهن خودتون رو با کم و زیاد کردن این اعداد به هم نریزید.

 

 

 آیا امکان ابتلا از رابطه جنسی دهانی وجود دارد؟

با قاطعیت نمی توان جواب صد در صد منفی به این سوال داد. زخم های دهان و اعضای تناسلی می توانند در شرایطی سبب ابتلا شوند اما بطور کلی تاکنون تنها چند مورد در جهان (کمتر از ۱۰ مورد تا جایی که من اطلاع دارم) ابتلا از این حالت صورت گرفته است.
آیا امکان ابتلا از راه غیر از رابطه جنسی به فرض تیغ آرایش گری یا پنبه آلوده وجود دارد؟

از آنجا که ویروس ایدز بی نهایت ضعیف بوده و تنها در داخل بدن موجودات زنده قادر به ادامه حیات است در معرض هوا بعد از چند ثانیه از بین خواهد رفت که این امکان ابتلا از این حالت را بسیار کم می کند.

  


آیا ترشحات خارج شده از آلات تناسلی می تواند سبب ابتلا شود؟ 

بله . اما باز احتمال ابتلا در این حالت کاهش خواهد یافت و بسته به این که چقدر در معرض هوا قرار گرفته و در همان زمان بتواند راهی به داخل مجاری تناسلی طرف مقابل پیدا کند فرق خواهد کرد . اما مطمنا احتمال آن از احتمال رابطه ی جنسی کامل بسیار کم تر خواهد بود

 


اگر با یک نفر مبتلا به ایدز رابطه جنسی برقرار کردیم و بعد متوجه شدیم چه باید بکنیم؟

کلا این روش برای معتادان تزریقی که از سرنگ آلوده شخص مبتلا استفاده کرده باشند کاربرد دارد و برای احتمالات جنسی استفاده نمی شود. اما جهت اطلاع شما ۲۴ ساعت وقت دارید که مصرف زیدوودین را آغاز کنید . برای این کار باید به یک پزشک عفونی مراجعه کرده و دارو را از داروخانه ۱۳ آبان بگیرید . شما باید هر ۴ ساعت یک قرص مصرف کنید و این کار را برای ۲ ماه ادامه دهید . بدین ترتیب به احتمال ۹۰٪ بیماری شما از بین خواهد رفت . قیمت هر قرص ۷۰۰ تومان (سال ۸۹)‌می باشد .  همانطور که گفتم چون شانس ابتلا پایین است پزشکان استفاده از این دارو را توصیه نمی کنند . اما اگر شما وسواس دارید مسئله ای دیگر است. از کجا متوجه بشویم که آیا به بیماری دچار شده ایم یا نه ؟

معمولا بهترین زمان برای آزمایش ایدز تست الایزا ۶ ماه بعد از شرایط ابتلا می باشد. در این زمان آزمایش بیش از ۹۹٪ درست جواب خواهد داد. کلا آزمایش ایدز برای همگان آزمایش پر استرسی است . حتی برای افرادی که به سلامتی خود اطمینان زیاد دارند . اگر استرس زیاد ندارید تا این زمان صبر کنید.من استرس دارم آیا می توانم زود تر آزمایش بدهم؟

بله٫ شما میتوانید بعد از ۸  تا ۱۲ هفته ( ۶ تا ۸ هفته نیز ذکر شده است) تست الایزا بدهید و به احتمال ۹۵٪ جواب درست است. قیمت آزمایش بدون دفترچه ۱۸ هزار تومان می باشد. جواب معمولا یک روزه حاضر می شود. اما از آنجا که پزشک متخصص فقط یک روز در هفته در آزمایشگاه حضور دارد ٫ جواب دهی یک هفته طول می کشد و وابسته به مرکزی است که در آن آزمایش انجام می دهید. اگر به کلینیک های مثلثی مراجعه کنید این کار بدون هزینه و با دقت بالا انجام می شود. در تهران یکی در خیابان شریعتی نرسیده به میدان قدس درمانگاه شهید باهنر و یکی در نزدیکی میدان آزادی یا دانشگاه شریف قرار دارد. اطلاعات بیشتر  در اینترنت هست. سازمان انتقال خون نیز در بعضی مراکز خود این آزمایش را انجام می دهد.زودترین زمان برای تست چه موقعی است؟

اگر شما استرس دارید که مبادا به ویروس مبتلا شده باشید می توانید بعد از ۱۲ الی ۲۲ روز  پس از نزدیکی تست p24 راانجامدهیداین تست فقط دراین زمان معتبر است و سطح خوبی از مقبولیت در این زمان را دارد ٫ اما بعد از آن دیگر مورد اطمینان نیست تا زمانی که بعد از سالیان سال شما واقعا مبتلا به ایدز شوید( خدای ناکرده). قیمت این آزمایش ۱۹هزار تومان می باشد. می توانید به بیمارستان ایران مهر مراجعه کنید. جواب این آزمایش ۱ روزه  یا بعضی اوقات بعد از ظهر همان روز حاضر می شود. در بعضی مراکز تا ۱ هفته طول می کشد.از زمان نزدیکی من بیش از ۲۲ روز گذشته و هنوز به ۸ هفته نرسیده است . چه کار کنم؟

باز ذکر می کنم انجام این آزمایشات برای افرادی است که دچار استرس و وسواس زیاد هستند و نمی توانند با شرایط موجود کنار بیایند. شما می توانید تست PCR را انجام دهید. این تست بعد از ۳ هفته به احتمال بیش از ۹۹٪ جواب درست خواهد داد . قیمت این آزمایش بدون دفترچه بیمه حدود ۱۸۰ هزار تومان و با دفترچه حدود ۵۰ هزار تومان هست و فقط در بعضی مراکز انجام می شود. می توانید به آزمایشگاه دانش در بلوار کشاورز ٫ آزمایشگاه نور در بلوار کشاورز و آزماشگاه مرکزی مراجعه کنید.  علایم ابتلا به بیماری ایدز چه هست؟

این بخش مهمترین بخش استرس زا برای شما می باشد. در حدود ۲ الی ۳ هفته بعد  از ابتلا به ویروس اچ آی وی  بیمار دچار بیماری شبیه به آنفولازا  می شود که این بیماری معمولا تا ۲ هفته طول می کشد. علایم این بیماری بسیار مختلف و شبیه سرما خوردگی معمولی است . بنابراین پزشکان قادر به تشخیص آن نیستندو تماما خواهند گفت این بیماری طبیعی است. در ضمن بیماری فوق فقط برای ۵۰٪ مبتلایان رخ می دهد و شایع نیست . علایم آن شامل تب ٫ خستگی ٫ سفید شدن کناره های زبان ٫ بزرگ شدن غدد لنفاوی (زیر گردن) ٫ جوش های سرخکی ٫ آفت  دهان می باشد.

منبع:aidsinfo.persianblog.ir


مطالب مرتبط با خاطرات من و ایدز + علائم:
ارسال دیدگاه جدید
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی